Home > Українська Федерація Інформатики

Українська Федерація Інформатики

Українська Федерація Інформатики була створена в 1991 році з ініціативи академіка Національної академії наук професора Михалевича Володимира Сергійовича. З часу свого заснування УФІ активно та планомірно здійснює діяльність з популяризації інформаційних технологій в Україні. Діяльність УФІ реалізується у організації різноманітних семінарів, виставок, участі у науково-практичних конференціях, представництва в системі державного управління.

Представництво в різних організаціях

УФІ активно здійснює законотворчу діяльність, беручи участь у розробці законопроектів у галузі інформаційних технологій. Експерти УФІ брали участь у розробці більш ніж 10 законодавчих актів. Члени УФІ брали активну участь у розробці урядової програми інформатизації, що була прийнята 1998 року, у розробці законодавчих актів, що регулюють такі галузі інформатики як зберігання та захист інформації, використання інформаційних технологій у освіті, бюджетному процесі. Свою точку зору УФІ висловлює також щодо питань уведення в країні цифрового підпису та електронної комерції, уведення електронного документообігу та ін. члени УФІ беруть участь у різних державних та громадських комітетах та організаціях, серед яких Національний комітет з інформатизації, Консультаційний Комітет зі зв’язку та інформатизації при Верховній Раді України, громадське об’єднання “Електронна Україна” та інші.

Професійна етика

Приєднуючись до УФІ, необхідно неухильно дотримуватись Етичних принципів УФІ.

Комп’ютерна грамотність

Міжнародне партнерство

Після здійснення серйозних внутрішніх кадрових змін Федерація поставила собі на мету максимально активізувати міжнародне співробітництво та діяльність зі створення партнерств з національними організаціями у галузі ІТ. У 2003 році УФІ подала заяву на участь у Раду Європейських Професійних Товариств Інформатики (Council of European Professional Informatics Societies – CEPIS). CEPIS має тісні зв’язки з Європейською комісією та різноманітними структурами Європейського Союзу. CEPIS є неприбутковою організацією та має статус консультаційного органу при Раді Європи.

Активне співробітництво УФІ здійснює у галузі науки, співпрацюючи з Національною Академією Наук України і зокрема з відділенням інформатики НАНУ.